Kvalita a bezpečnosť idú ruka v ruke: ESD nábytok s inovatívnou povrchovou úpravou

Kvalita a bezpečnosť idú ruka v ruke: ESD nábytok s inovatívnou povrchovou úpravou

Statická elektrina narobila vrásky už nejednému z nás, treba ju riešiť. A existuje jednoduché riešenie – špeciálna povrchová úprava a antistatický nábytok. Prezradíme vám detaily.

Statická elektrina je nepríjemným vedľajším produktom mnohých priemyselných procesov, ktorý môže spôsobiť nielen nepohodlie, ale aj závažné škody na elektronických zariadeniach a citlivých prístrojoch. Aby sa predišlo týmto problémom, vznikla nová generácia nábytku, ktorá prináša revolučné riešenie – antistatický nábytok.

 

Jedným z popredných českých výrobcov antistatického nábytku je firma POLAK CZ, ktorá prináša do priemyselných a zdravotníckych prostredí chytré a moderné riešenie na ochranu pred statickou elektrinou. Náš antistatický rad nábytku je vybavený špeciálnym povrchom a technológiami, ktoré zaisťujú efektívny odvod statickej elektriny a minimalizujú riziko poškodenia elektronických zariadení.

 

Antistatický nábytok - kompletná ponuka tu

 

Antistatický nábytek POLAK CZ - ESD nábytek

 

Výhody antistatického nábytku

 

1. Bezpečnosť elektroniky

 

Antistatický nábytok je veľmi dôležitý pri ochrane citlivých elektronických zariadení pred statickými nábojmi. Vďaka špeciálnej úprave povrchu a prepojeniu s uzemnením minimalizuje riziko poškodenia a prerazenia elektronických komponentov.

 

2. Ochrana pred stratou dát

 

Vo výrobných a laboratórnych prostrediach, kde sa pracuje s citlivými dátovými systémami, je ochrana pred statickou elektrinou zásadná pre zachovanie integrity dát a minimalizáciu rizika ich straty.

 

3. Kompatibilita so zdravotníckymi štandardmi

 

Pre prostredie, kde je potrebná vysoká úroveň hygieny a sterilizácie, je antistatický nábytok ideálnym riešením. Jeho povrchová úprava umožňuje ľahkú dezinfekciu a čistenie, čo je nevyhnutné najmä v zdravotníckych zariadeniach.

 

4. Flexibilita a variabilita

 

Antistatický nábytok od POLAK CZ nie je iba o ochrane pred statickou elektrinou, ale aj o ergonómii a efektivite pracovného priestoru. Ponúka širokú škálu produktov, ktoré je možné prispôsobiť rôznym pracovným prostrediam a požiadavkám.

 

Chcem si vybrať ESD nábytok

 

ESD nábytek

Možnosti využitia antistatického nábytku:

 

Priemyselné prostredie:

V priemyselných halách a výrobných závodoch, kde sa manipuluje s elektronickými súčiastkami a zariadeniami, je antistatický nábytok nevyhnutnou súčasťou ochrany proti statickej elektrine.

 

Zdravotnícke zariadenia:

V nemocniciach, laboratóriách a ďalších miestnostiach v zdravotníckych zariadeniach je antistatický nábytok dôležitým prvkom na ochranu citlivých prístrojov a zariadení pred statickými nábojmi.

 

Výskum a vývoj:

V laboratóriách a výskumných inštitúciách, kde sa pracuje s citlivými elektronickými zariadeniami a dátovými systémami, je ESD nábytok nevyhnutnou súčasťou infraštruktúry pre zachovanie integrity výskumných dát.

 
Antistatický nábytek

Antistatický nábytok POLAK CZ v Saudskej Arábii

 

Saudská Arábia - to sú moderné rezorty, kúpanie v Červenom mori aj piesočné duny. A dielenský nábytok z Čiech.
Oslovili nás priamo. Zákazku riešil kolega obchodník, ktorý už u nás nepracuje (užíva si dôchodok). Vtedy to pre nás bola naozaj zvláštnosť, že nás oslovila firma z takej diaľky. Dnes už sme na exotiku zvyknutí o niečo viac.

O čo išlo?
Ucelené pracovisko a kompletné vybavenie dielenským nábytkom v celkom zaujímavom objeme - okolo 1,5 mil Sk. Išlo o antistatický nábytok, náš unikátny ESD program, ktorý je súčasťou našej ponuky už od roku 2020. Skladba nábytku bola podobná, ako máme vzorové ESD pracovisko.

Vyrobiť to nebol problém, problém bol to dodať. Nikdy sme neriešili dopravu takého množstva nábytku do takej diaľky. Novinkou pre nás teda bola kontajnerová preprava. Učili sme sa ju riešiť a zaisťovať. Museli k tomu byť špeciálne palety ošetrené proti chorobám a podobne. Bolo toho pomerne dosť.

Zákazku prevzali - všetko bez problémov. Dokonca už došiel aj dopyt na doplnenie vybavenia. Z toho máme veľkú radosť. Aj spätne. Dnes už vieme, ako na to, a tak nie je problém dostať nábytok takmer na akýkoľvek koniec sveta.

Potrebujete poradiť?

Premýšľate, ako najlepšie vybaviť priestory antistatickým nábytkom?
Oslovte nás, prejdeme možnosti, pripravíme návrh aj ideálne rozvrhnutie nábytku v danom priestore.

Podobné články o nábytku

Prejsť do blogu
Vzala by som si jeden ružový dielenský vozík pre seba a modrú skriňu pre manžela
  • Dátum pridania 08. 10. 2021

Vzala by som si jeden ružový dielenský vozík pre seba a modrú skriňu pre manžela

Emancipácia ženám priniesla nielen volebné právo, ale predovšetkým celkovú zmenu myslenia. Začali viac veriť vo svoje schopnosti a postupne sa zapojili aj do profesií, ktoré sú tradične považované za mužské. Dnes už sa nikto nepozastaví nad programátorkou, sudkyňou alebo špičkovou lekárkou (pritom prvá česká doktorka medicíny promovala až v roku 1902!).

Prečítať článok
Pod pojmom dielenský nábytok si dnešné dieťa predstaví kancelársky stôl a stoličku. A čo až vinkel, šublera alebo mafel?
  • Dátum pridania 17. 10. 2021

Pod pojmom dielenský nábytok si dnešné dieťa predstaví kancelársky stôl a stoličku. A čo až vinkel, šublera alebo mafel?

Mnohí si myslia, že dnešné deti sú lenivé, neohrabané a nešikovné. Málokto sa už ale zamýšľa nad tým, prečo to tak v skutočnosti je, či vôbec je to pravda a do akej miery. Pre skoršiu generáciu bolo normálne veci opravovať a to nielen v práci, ale aj vo svojich domácnostiach. Klasický ponk mal vo svojej garáži či dielni každý muž a dielenské skrine, dielenské stoly a najrôznejšie náradie bolo každodenným chlebom väčšiny zamestnancov. Dnešné deti také zázemie nemajú ani doma, ani v školách, ako to bolo predtým.

Prečítať článok
Predchádzajúci Nasledujúce