Rekonštrukcia školskej šatne? Inšpirujte sa tipmi na jej vybavenie

Rekonštrukcia školskej šatne? Inšpirujte sa tipmi na jej vybavenie

Pripravíme vám návrh školskej šatne na mieru. Pošlite nám pôdorys a my priestor vybavíme nábytkom tak, aby poskytoval maximum úložných priestorov a bol pre školákov jednoducho funkčný.

Organizácia priestoru a udržanie poriadku – dva hlavné dôvody, prečo v školách dochádza k rekonštrukcii šatní. Pôvodné riešenie je často nevyhovujúce, zastarané a nespĺňa aktuálne požiadavky zriaďovateľov ani školákov. Ako český výrobca plechového nábytku prichádzame s riešením, ktoré nielenže priestor efektívne vybaví, ale tiež zaručí dlhú životnosť a kvalitu nábytku.

Vyrábame nielen odolný dielenský nábytok, ale aj rovnako odolné šatníkové skrine, ktoré dodávame do škôl po celej Českej republike aj do zahraničia. Plechové šatníkové skrine majú využitie samozrejme aj inde, napríklad v priemysle ako šatne pre robotníkov aj na športoviskách a wellness centrách ako zázemie pre návštevníkov. Venujme sa ale čisto problematike vybavenia školských šatní a o vybavení športových šatní zase nabudúce.

Medzi našimi obchodnými partnermi sú aj takí, ktorí sa zameriavajú čisto a len na školy. V ponuke sortimentu POLAK CZ preto zo šatníkových skríň a lavíc nájdete všetko, čo do školskej šatne nevyhnutne patrí. Stačí si iba vybrať.

Vybrať si z katalógu >>>

Plechové šatníkové skrinky POLAK CZ - vybavenie školskej šatne

Kedy začať plánovať rekonštrukciu školskej šatne?

V letných mesiacoch majú študenti od školy pokoj, ale aj napriek tomu to v množstve škôl cez prázdniny žije. Prebiehajú totiž plánované rekonštrukcie a opravy, ktoré by za bežnej prevádzky nebolo možné zaistiť.

Ohľadom vybavenia šatní nenechávajte nič na poslednej cvhíli. Riešiť dispozície a vhodné vybavenie začíname bežne už na jar s následnou realizáciou cez letné prázdniny. Postupne všetko ladíme, naplánujeme výrobu a termín dodania tak, aby všetko vyhovovalo s ohľadom na ďalšie práce (stavebné úpravy, výmaľba, ukladala podlahové krytiny atď.)

Typy šatníkových skríň do škôl

 • 1-dverové šatníkové skrine,
 • 2-dverové šatníkové skrine,
 • 3-dverové šatníkové skrine,
 • šatníkové skrine s lavicou,
 • polené šatníkové skrine,
 • boxové šatníkové skrine,
 • šatníkové skrine ZET.

Plechové šatníkové skrine vyrábame vo výške od 1200 mm až po 2100 mm. Bežný štandard plechovej šatníkovej skrine je výška 1850 mm a šírka 600 mm (dva boxy 300 mm), ktorý do škôl dodávame najviac.

Najčastejšie dodávame do školských šatní skrine dvojkrídlové (spĺňajú požiadavky na kapacitu odkladacích priestorov a zároveň je s nimi dobrá manipulácia), obľúbené sú ale aj skrine boxové na ukladanie tašiek, notebookov a iných cenností.

Plechové šatníkové skrine

Plechové šatníkové skrinky do škôl sú celoplechové - dvierka aj korpus sú vyrobené z plechu o hrúbke 0,7 mm. Skrine môžu byť vybavené zámkom klasickým, cylindrickým alebo kódovým. Na prianie zákazníka môžeme šatníkové skrine osadiť aj elektronickými zámkami, ktoré si ale zákazník musí sám dodať - nie sme schopní poskytnúť na tento typ zámku servis. Podľa výkresu prípadne urobíme do dverí šatníkových skríň otvory, zákazník nám zámky dodá a my zaistíme ich montáž. Za kvalitu a funkčnosť týchto zámkov ale ručí zákazník.

Ku skriniam ponúkame aj generálny kľúč. Ak sa niektorý kľúč stratí, zodpovedná osoba je schopná akúkoľvek skrinku otvoriť. V prípade straty kľúča nám zákazník poskytne kód cylindrického zámku a my dodáme náhradný kľúč.

Doplnky šatníkových skríň

Skrine môžeme dodatočne vybaviť rôznymi doplnkami ako sú:

 • zrkadlo,
 • hrazda,
 • police,
 • držiak na obuv
 • menovka,
 • háčiky,
 • šikmá strieška ai.

Šatníkové skrinky je tiež možné opatriť deliacou stenou, ktorá rozdelí priestor na ukladanie veci na viac častí. Deliaca stena sa využíva bežne pri šatňových skriniach so šírkou 400 mm. Pri skriniach menších toto riešenie príliš neodporúčame, pretože odkladací priestor je už naozaj veľmi obmedzený. Pokiaľ si nie ste istí, či je priestor dostačujúci, poradíme vám. Vybavili sme našim nábytkom už veľa škôl a aj vďaka spätnej väzbe vieme, čo a ako pri konfigurácii skrine zvoliť.

Mám záujem o konzultáciu >>>

Doplnky plechových šatníkových skríň POLAK CZ

Odvetrávanie šatníkových skríň

V šatniach môže byť problémom vlhkosť a zlá cirkulácia vzduchu, čo môže viesť k nepríjemnému zápachu alebo plesniam. Ventilované skrine s odvetraním sú skvelým riešením, ktoré zaisťuje optimálne podmienky na uloženie školských potrieb a odevov. Vďaka špeciálnym ventilačným otvorom umožňujú tieto skrine prietok vzduchu, čím predchádzajú vzniku nepríjemných zápachov a udržujú šatňu čistú a hygienickú.

Preto všetky naše skrinky sú odvetrávané.

Špecifickým riešením odvetrávania je konfigurácia plechových šatníkových skríň s odťahom. Ide o skrinky, ktoré sú v hornej časti prepojené a vedie v nich rúrka, ktorá vyťahuje pachy zo skríň (pripája sa na vzduchotechniku). Ide napríklad o 4-5 prepojených kusov skríň uzavretých strieškami. A skutočne to funguje.

Farebnosť šatníkových skríň

Základné bezpríplatkové farby sú:

 • RAL 7035 sivá,
 • RAL 5012 svetlo modrá,
 • RAL 5010 tmavo modrá.

V ponuke katalógu potom máme ďalších 18 odtieňov RAL, ktoré sú s príplatkom 8%.

Do šatne neodmysliteľne patrí aj lavica

Vyrábame lavice do šatne:

 • s opierkou,
 • bez opierky,
 • s vešiakmi.

Vo väčšine prípadov sa jedná o objednávku šatníkových skríň i šatníkových lavíc. Pokiaľ návrh školskej šatne spracovávajú architekti, stretávame sa s atypickým riešením, ktoré sme vďaka vlastnej výrobe schopní dodať tiež. Záleží však na veľkosti danej zákazky.

Lavice je možné umiestniť aj do priestoru. Jednou z možných variant je po stranách umiestniť skrinky a lavice bez operadla dať doprostred. Vždy navrhujeme konkrétne šatníkové zostavy podľa dodaného pôdorysu. Aby bol priestor maximálne využitý, môžu byť primárne využité dvojšatníky/trojšatníky, ale na koniec radu môže byť doplnená šatníková skriňa jednodverová.

Univerzálny vešiak s lavicou môže skvele slúžiť aj na oddelenie priestoru.

Šatníková lavica

Vďaka odolnej konštrukcii a praktickým funkciám sú tieto kusy nábytku investíciou, ktorá škole pomôže udržať poriadok a efektívne využiť priestor školských šatní po mnoho rokov.

Máte záujem o návrh vybavenia šatne?
Kontaktujte nás.

Podobné články o nábytku

Prejsť do blogu
Vzala by som si jeden ružový dielenský vozík pre seba a modrú skriňu pre manžela
 • Dátum pridania 08. 10. 2021

Vzala by som si jeden ružový dielenský vozík pre seba a modrú skriňu pre manžela

Emancipácia ženám priniesla nielen volebné právo, ale predovšetkým celkovú zmenu myslenia. Začali viac veriť vo svoje schopnosti a postupne sa zapojili aj do profesií, ktoré sú tradične považované za mužské. Dnes už sa nikto nepozastaví nad programátorkou, sudkyňou alebo špičkovou lekárkou (pritom prvá česká doktorka medicíny promovala až v roku 1902!).

Prečítať článok
Pod pojmom dielenský nábytok si dnešné dieťa predstaví kancelársky stôl a stoličku. A čo až vinkel, šublera alebo mafel?
 • Dátum pridania 17. 10. 2021

Pod pojmom dielenský nábytok si dnešné dieťa predstaví kancelársky stôl a stoličku. A čo až vinkel, šublera alebo mafel?

Mnohí si myslia, že dnešné deti sú lenivé, neohrabané a nešikovné. Málokto sa už ale zamýšľa nad tým, prečo to tak v skutočnosti je, či vôbec je to pravda a do akej miery. Pre skoršiu generáciu bolo normálne veci opravovať a to nielen v práci, ale aj vo svojich domácnostiach. Klasický ponk mal vo svojej garáži či dielni každý muž a dielenské skrine, dielenské stoly a najrôznejšie náradie bolo každodenným chlebom väčšiny zamestnancov. Dnešné deti také zázemie nemajú ani doma, ani v školách, ako to bolo predtým.

Prečítať článok
Predchádzajúci Nasledujúce