Zásuvkovým skriniam z produkcie firmy POLAK CZ bol udelený GS certifikát

Zásuvkovým skriniam z produkcie firmy POLAK CZ bol udelený GS certifikát

Veľmi prísnym kontrolným procesom prešli zásuvkové skrine z radu dielenského nábytku POLAK CZ. Po veľmi dôkladnom preskúmaní všetkých vlastností môžu byť zásuvkové skrine označované GS certifikátom. Je to pre zákazníka zárukou, že výrobok spĺňa najprísnejšie normy na bezpečnosť. Testovanie sa odohralo na pôde TÜV, čo je nemecké združenie organizácií testujúcich výrobky za účelom ochrany ľudí aj životného prostredia.

GS certifikát pre všetky druhy a typy zásuviek

„Certifikáciu sme preto žiadali na všetky druhy a typy zásuviek vrátane korpusov – je ich 252“ priblížil Robert Toupalik, export manažér spoločnosti POLAK CZ.

K tomuto rozhodnutiu prispel aj nový systém webových stránok, kde si zákazník sám môže nakonfigurovať, ako jeho nábytok bude vyzerať. Takto robí až 80 percent zákazníkov. Nemusia teda zložito skúmať, či práve nimi vybraná konfigurácia bude mať certifikát – majú ho totiž všetky.

Najmä na nemeckom trhu je tento certifikát nutnosťou k tomu uspieť napríklad pri výberových konaniach, ktoré vypisujú štátne organizácie. Firma sa používaním certifikátu zaväzuje na plnenie niekoľkých podmienok. Medzi nimi sú každoročné dozory vo firme, identickosť vyrábaného produktu s tým, ktorý prešiel certifikáciou, uhradenie poplatku za vedenie v databáze GS, kontrola spôsobu použitia značky GS, súhlas s náhodnými kontrolami a zároveň výrobky značené GS musia spĺňať požiadavky EMC smernice – teda smernice o elektromagnetickej kompatibilite.

Partnerom a zákazníkom certifikát dokazuje udržateľnosť a opakovateľnosť výroby, dobrú konštrukciu výrobkov z hľadiska bezpečnosti používania. Firma očakáva zvýšenie obratu zahraničného obchodu, pretože sa im otvára možnosť hlásiť sa do rôznych výberových konaní. Mnoho spoločností si pri výbere certifikovaného výrobku a necertifikovaného vyberie ten prvý, pretože je pre nich zárukou bezpečnosti. Chcú predísť tomu, že pri možnom pracovnom úraze sa ukáže, že nábytok požiadavky na bezpečnosť nespĺňal a ony by museli poskytnúť finančnú náhradu. Tento typ dielenského nábytku mieri jednak k privátnym zákazníkom, ale aj do železiarskych dielní a tovární. Ide totiž o stabilný nábytok, ktorý vydrží a znesie aj náročné podmienky. Záruka na všetky výrobky je 48 mesiacov. Aj to dokladá, aký je nábytok pevný.

GS certifikát na dílenský nábytek Polak CZ

Proces certifikácie trval zhruba pol roka

„Vychádzal som zo skúseností a kontaktov mojich kolegov, vedel som teda, na koho sa obrátiť. Všetky testy prebiehali v laboratóriu v Hamburgu,“ priblížil Robert Toupalik.

Bolo potrebné celý výrobok dôkladne popísať a dodať vzorku, ktorú si laboratórium z dodaných podkladov určilo. Išlo o nakonfigurovaný nábytok pomerne zložitý a ťažký. Vzorku odviezli do Hamburgu a pracovníci v laboratóriu ho podrobili dôkladnému niekoľkomesačnému skúmaniu. Testovali napríklad otváranie a zatváranie zásuviek, a to v počte 40 tisíc intervalov. Testuje sa aj náklon, ťažisko, zaťaženie jednotlivých zásuviek. Ale aj či funguje závora, ktorá bráni tomu, aby sa pri otvorení jednej zásuvky otvárali ďalšie – čo by mohlo spôsobiť prevážanie.

Certifikát má obmedzenú platnosť, po jej uplynutí sa výrobky znovu preverujú. Kontrolóri sa zameriavajú najmä na udržateľnosť a opakovateľnosť výroby, v tomto segmente bola firma vysoko hodnotená. V audite technológie a výrobných procesov dokazovali, že to, čo dnes vyrobia, dokážu rovnako vyrobiť za päť rokov. Vďaka vysokému stupňu automatizácie výroby je technologický proces vždy rovnaký.

Firma POLAK CZ plánuje v oblasti certifikácií ísť ďalej, nezostať len pri zásuvkových skriniach.

Podobné články o nábytku

Prejsť do blogu
Vzala by som si jeden ružový dielenský vozík pre seba a modrú skriňu pre manžela
  • Dátum pridania 08. 10. 2021

Vzala by som si jeden ružový dielenský vozík pre seba a modrú skriňu pre manžela

Emancipácia ženám priniesla nielen volebné právo, ale predovšetkým celkovú zmenu myslenia. Začali viac veriť vo svoje schopnosti a postupne sa zapojili aj do profesií, ktoré sú tradične považované za mužské. Dnes už sa nikto nepozastaví nad programátorkou, sudkyňou alebo špičkovou lekárkou (pritom prvá česká doktorka medicíny promovala až v roku 1902!).

Prečítať článok
Pod pojmom dielenský nábytok si dnešné dieťa predstaví kancelársky stôl a stoličku. A čo až vinkel, šublera alebo mafel?
  • Dátum pridania 17. 10. 2021

Pod pojmom dielenský nábytok si dnešné dieťa predstaví kancelársky stôl a stoličku. A čo až vinkel, šublera alebo mafel?

Mnohí si myslia, že dnešné deti sú lenivé, neohrabané a nešikovné. Málokto sa už ale zamýšľa nad tým, prečo to tak v skutočnosti je, či vôbec je to pravda a do akej miery. Pre skoršiu generáciu bolo normálne veci opravovať a to nielen v práci, ale aj vo svojich domácnostiach. Klasický ponk mal vo svojej garáži či dielni každý muž a dielenské skrine, dielenské stoly a najrôznejšie náradie bolo každodenným chlebom väčšiny zamestnancov. Dnešné deti také zázemie nemajú ani doma, ani v školách, ako to bolo predtým.

Prečítať článok
Predchádzajúci Nasledujúce