Katalóg dielenského nábytku 2015

Súčasťou našej DNA sa v priebehu uplynulých rokov stala najmä inovácia. Ide nám o pravidené a nepřestajné zlepšovanie našich výrobkov i procesov, s dôrazom na dosahovanie maximálnej možnej profesionality, bezpečnosti a uživatelského komfortu.

V novom katalógu nájdete

276 strán s viac jako 2000 položkami dielenského nábytku na vybavenie náročných prevádzok i malých dieľní. Nový NC program, výsuvy zásuviek s nosnosťou 200 kg a veľa ďalších noviniek a inovácií!
 

 
 
 
Naším cieľom je tiež poskytovať čo možno najširšiu ponuku dielenského nábytku. Nech už je uživateľom našich výrobkov súkromný remeselník s malu dielňou alebo moderný závod s najvyššou technologickou úrovňou, všetci by v našej ponuke mali nájsť spôsob, ako si svoju prácu zjednodušiť, uľahčiť a spríjemniť.
 
Veríme, že sa nášmu cieľu opäť významne přiblížíme s naším novým katalógom výrobkov, katalógom Dielenský nábytok 2015. Rovnako ako iné významné milníky našej histórie, cítime, že aj vydanie katalógu 2015 bude pre našich zákazníkov ako aj nás samotných, veľkou udalosťou. 
 
Veríme, že viac ako ročné úsilie, energia a kreativita našich vývojárov budú zúročené v spokojnosti a obľube našich výrobkov všetkými uživateľmi v nasledujúcich rokoch, v ktorých im naše výrobky budú dobře slúžiť. Nový katalóg má necelých 300 strán;v tomto článku by sme sa ale radi zamerali na to podstatné, čo nový katalóg 2015 prináša, a to sú naše novinky.
 

Teleskopické 100% výsuvy zásuviek s 200kg nosnosťou 

Že firma POLAK CZ byla prvým výrobcom v ČR, ktorá prišla s vlastnými plnými (100%) výsuvmi zásuviek s nosnosťou 140 kg, určite väčšina našich zákazníkov aj uživateľov vie. S príchodom nového katalógu sme ale jestvujúce plnovýsuvy nahradili novým typom plnovýsuvov od renomovaného rakúskeho výrobcu FULTERER, ktoré našim zásuvkám zaistia ešte plynulejší a tichší chod, při súčasnom zvýšením nosnosti až na 200kg.
 
Aby sme našim zákazníkom neprinášali lepšie výrobky iba za cenu vyšších nákladov, ceny zásuviek s plnovýsuvom FULTERER sme nechali rovnaké ako v pôvodnom provedení. Tichší i plynulejší chod zásuvky, naiac s nosnosťou o 60 kg vyšší tak naši zákazníci získajú za cenu, na ktorú sú zvyknutí. Sme radi, že sa nám podarilo cenu plnovýsuvov udržať.
Upozorňujeme, že zásuvky s výsuvom FULTERER nemožno použiť do skríň so zásuvkami na pôvodnom type plnovýsuvy!
 

POLAK SMART FURNITURE (PSF)

Moderné informačné technológie sa dnes nevyhnú ani tradičným odborom. A nevyhýbajú sa im ani výrobky POLAK. Súčasne s vydaním nového katalógu bude preto spustený unikátny webový portál smfu.eu, na ktorom budú môcť všetci užívatelia výrobkov POLAK nájsť spústy zaujímavých a dôležitých informácií súvisiacich s používaním dielenského nábytku zn. POLAK.
 
Nový POLAK SMART FURNITURE je systém prepojenia konkrétneho výrobku s dôležitými informáciami, jednoducho, rýchlo, bez hrubých manuálov a návodov. Väčšina výrobkov je v novom prevedení vybavená QR alebo NFC kódom pomocou ktorého je možné rýchlo zobraziť potrebné informácie k výrobku uložené na internete. Kódy PSF nájdete v plastovom štítku umiestnenom na čele veka každej skrine.
 

NC program

Nový katalóg by nebol nový, ak by v ňom neboli aspoň jedna nová zásadná novinka. My za túto zásadnú novinku považujeme náš nový NC program - systém pre ukladanie NC nástrojov. S ľahkou nadsádzkou je možné povedať, že ak niekde, tak práve v NC programu je možné nový katalóg považovať za revolučný. Hodiny a hodiny vývojárske práce, tony a tony neschválených návrhov, dni a mesiace testovanie, skúšanie a overovanie nakoniec priniesli vytúžené výsledky.
 
Katalógom Dielenský nábytok 2015 sa značka POLAK zaradila medzi tradičných európskych výrobcov aj v kategórii NC. A nielen to. Myslíme si, a veríme, že právom, že sme novým katalógom nastavili v ukladaní NC nástrojov nový ďalší smer. 
 
Výrobky POLAK tak už nemusíte použiť len pre ukladanie obrábacích nástrojov, ale aj pre ukladanie nástrojov dierovacích, využívaných pri spracovaní plechu. Sme radi, že sa nám pôvodný zámer, vyvinúť nový funkčný systém pre ukladanie NC nástrojov s pridanou hodnotou, podarilo splniť a tešíme sa, až ho budete môcť vyskúšať aj vy, naši zákazníci a užívatelia. Vzhľadom na rozsiahlosť aj isté zložitosti nového systému pre ukladanie NC nástrojov odporúčame pri výbere vhodného riešenia využiť odborné poradenstvo niektorého z našich obchodných zástupcov tu.
 

A čo ešte?

Noviniek je v novom katalógu POLAK samozrejme oveľa viac. Za všetky môžeme vybrať napríklad nový systém plastového delenie zásuviek, tvorený plastovými multifunkčnými krabičkami s mnohými variantmi členení a novým typom plastového delenia - žľaby, vhodným najmä pre ukladanie drobných kruhových dielcov s rôznou dĺžkou, alebo napríklad prídavné VZV sokle s odnímateľným čelom pod všetky typy skríň , ktoré slúžia pre pohodlné prevážanie skrine pomocou vysokozdvižného vozíka, v neposlednom rade potom nové typy kľúčov k zámkov, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre dielenský nábytok POLAK.
 
Mnohé z tých, ktorým sa nový katalóg dielenského nábytku POLAK dostane do rúk, potešia aj autentické zábery výrobných technológií, využívaných pri výrobe nábytku, zameraných na automatizáciu a robotizáciu. Aj v otázke výrobno-technologického parku je pre nás inovácia veľkou výzvou, v novom katalógu 2015 si môžete prezrieť, ako úspešne sa nám túto výzvu darí plniť. 
 
Nový katalóg si môžete v PDF formáte stiahnuť tu, alebo si ho objednať v papierovej forme u niektorého z našich obchodných zastúpení.